6 Mart 2013 Çarşamba

Bulgaristan Şumnu Koca Yusuf Yağlı Güreş ve Şenlikleri


Koca Yusuf 
Yağlı Güreş ve Şenlikleri hazırlıkları başladı

Şumnu Koca Yusuf Derneği yönetimi, efsanevi pehlivan Koca Yusuf’un doğduğu Karalar (Çerna) köyünde yeniden dünyaca ünlü Koca Yusuf adını taşıyan ikinci yağlı güreş ve şenlikleri düzenlemenin ilk adımlarını atıp, toplantı yaparak yeniden bir araya geldi. Aktif çalışmaya başlayan 9 kişilik ekiple faaliyet ekipleri ve hazırlıklarına, maddi ve manevi destek verenlere, gençlere ve genel olarak topluma sağlayacağı faydaları, beklenen sonuç ve alınacak neticeler ile planlanan spor yarışmasının ayrıntılarına değindi.
Bilindiği gibi, Koca Yusuf Spor ve Kültür Derneği yönetiminde yer alan milli güreş şampiyonu ve başkan Arif Vasvi, Mozaik dergisi ve Şumnu Kültür Evi Başkanı Nurten Remzi, dünya güreş üçüncüsü Gülhan Rufat, güreş şampiyonu Deçko İvanov, güreş antrenörü Bayazit Kemal, Karalar köyü muhtarı İsmail Hilmiev, sambo şampiyonu Ali Tarakçi, Nüsiet Hamidova ve Gülten İzedinova‘dan oluşan 9 kişilik ekip, geçen 2012 yılında İlk Koca Yusuf Yağlı Güreş ve Şenliklerini gerçekleştirerek Türkiye ve Bulgaristan tarafından büyük ilgi gördü ve çok önemli bir barış ve iyi komşu ilişkileri simgesi olarak çalışmaya başladı.
2. Koca Yusuf Yağlı Güreş ve Şenlikleri ile ilgili bilgi, Mayıs 2013’ten sonra tüm Bulgaristan, Türkiye ve Balkan ülkeleri medyalarına verilecek. Teklif ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.
Mobil: 00359 886942495
E- mail: kocayusuf@abv.bg, mozaikdergisi@abv.bg
http://www.kircaalihaber.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder